Odnawialne źródła energii to gorący temat, który zyskuje coraz większe grono zainteresowanych. Rosnące ceny prądu, a także dochodzące zewsząd informacje o zbliżającej się katastrofie klimatycznej niepokoją i zmuszają do wprowadzania zmian w dotychczasowych nawykach i sposobach zarządzania domostwem. Instalowane na dachach panele słoneczne powoli stają się częścią polskiego krajobrazu.

Fotowoltaika dla domu: na czym to polega?

Każdy zamieszkiwany budynek potrzebuje stałego źródła zasilania prądu. Dziś mamy do wyboru więcej niż jedną tylko drogę: jedną z nich jest inwestycja w systemy fotowoltaiczne, nazywane popularnie panelami słonecznymi.

Instalacja fotowoltaiczna składa się z dwóch podstawowych elementów: modułów fotowoltaicznych oraz inwertera. Moduły, złożone z mniejszych ogniw, mają za zadanie wychwytywać energię z promieniowania słonecznego oraz przekształcać je w prąd stały. Wytworzone w ten sposób cząstki energii przekazywane są następnie do inwertera, zwanego także falownikiem, gdzie ponownie ulegają przekształceniu – tym razem na prąd przemienny. Tak utworzony prąd może być już rozprowadzany do domowej sieci, zasilając nasze lampy, komputery, telewizory, urządzenia AGD i inne sprzęty.

Dlaczego warto postawić na odnawialne źródła energii?

SEYCO, lider na rynku producentów instalacji fotowoltaicznych, dostarcza swoim partnerom nowoczesne panele słoneczne, które umożliwią Państwu skuteczne wytwarzanie energii elektrycznej dla domu.